02-034 Warszawa, ul. Wawelska 15B
Rejestracja do COI 22 460 00 09Zamówienia publiczne | BIP | Kontakt | tel. 22 546 20 00

Informacje medyczne

 

Szanowni Państwo,

Przedstawiamu Państwu REKOMENDACJE POLSKIEJ GRUPY SPECJALISTÓW DS. PROFILAKTYKI I LECZENIA POWIKŁAŃ W JAMIE USTNEJ. Rekomendacje skierowane są do chorych i ich rodzin w celu przybliżenia problemu jaki stanowią powikłania w jamie ustnej po leczeniu onkologicznym zarówno radioterapii na rejon głowy i szyi, leczenia systemowego jak również z powodu  innych chorób czyli chemioterapii i leczenia ukierunkowanego na zaburzenia molekularne.

Pobierz rekomendacje - plik PDF


Szanowni Państwo!

Otyłość stanowi w Polsce coraz większy problem społeczny. Analiza danych, które otrzymuje Rzecznik Praw Pacjenta, w tym zgłoszeń od pacjentów oraz raportów z instytucji oraz urzędów wskazuje na to, iż osoby chorujące na otyłość najwyższego, trzeciego stopnia, mogą nie być w wystarczający sposób objęte opieką zdrowotną. W związku z tym, Rzecznik podjął działania zmierzające do polepszenia sytuacji pacjentów w tym zakresie.
Szczegółowe informacje dotyczące placówek medycznych w województwie mazowieckim, posiadających sprzęt o największej nośności oraz o dostępnych w nich świadczeniach zdrowotnych dla osób otyłych, zostały zamieszczone poniżej w tabeli oraz na stronie: www.bpp.gov.pl

Kliknij aby pobrać tabelę

 


Informacje w przygotowaniu, zapraszamy wkrótce.