02-034 Warszawa, ul. Wawelska 15B
Rejestracja do COI 22 460 00 09Zamówienia publiczne | BIP | Kontakt | tel. 22 546 20 00

2015-10-28

Terapia (MBCT, mindfulness)

Szanowni Państwo, Dbając o Państwa kondycje psychiczną Poradnia Psychoonkologii zaprasza do udziału w zajęciach terapeutycznych MBCT. Organizujemy dwie grupy terapeutyczne MBCT: dla pacjentów chorych na nowotwór oraz dla wszystkich osób z różnorodną diagnozą - nie tylko onkologiczną.

Pierwsza grupa MBCT – Ca- skierowana jest do pacjentów chorych na nowotwór,  którzy z powodu choroby, uciążliwości leczenia cierpią na przewlekły stres, obniżenie nastroju i odczuwają zmęczenie chorobą. 

Druga grupa MBCT – skierowana  jest do wszystkich osób,  z różnorodną diagnozą- nie tylko onkologiczną, cierpiących  z powodu silnego stresu, lęku, jak również nawracających epizodów depresji i obnizonego nastroju.

Program  MBCT

Prowadzony w Poradni Psychoonkologii  Program MBCT składa się z 6 sesji. Spotkania odbywają się raz w tygodniu we czwartki o godzinie 15.30 i 17.30. W trakcie spotkania pacjenci poznają m.in. ćwiczenia skanowania ciała, praktykę koncentracji na oddechu, uważnej pracy z ciałem. Regularne wykonywanie ćwiczeń pomaga w  zauważaniu zmian zachodzących w ciele i umyśle z chwili na chwilę. Ważnym elementem terapii opartej na uważności jest edukacja dotycząca choroby i ćwiczenie uważności w życiu codziennym. Badania naukowe potwierdzają, że najwięcej korzyści z udziału w MBCT osiągają osoby, które systematycznie praktykują uważność.

Dla osób, które chcą kontynuować praktykę uważności istnieje możliwość wzięcia udziału w grupie zaawansowanej.

Prosimy o zabranie maty lub koca, luźnego stroju (część ćwiczeń w pozycji leżącej).

Jak się zapisać?

Zapisy osobiście w Poradni Psychoonkologii (wejście B I piętro, gabinet nr.7)  lub telefonicznie pod nr 22 546 32 42, 22 546 32 85.

Uwaga - konieczne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego do poradni specjalistycznej.

Osoba prowadząca – psycholog mgr Renata Mizerska - certyfikowany terapeuta MBCT, psychoterapeuta.


Co daje terapia MBCT

Liczne badania wskazują, że udział w programie MBCT redukuje o 65% ogólne zmiany nastrojów i o 35% symptomy stresu. Wykazano, że im więcej czasu uczestnik spędza praktykując uważność, tym doświadcza mniejszych wahań nastrojów. Uczestnicy biorący udział w zajęciach terapeutycznych MBCT potwierdzała:

  • Zwiększenie umiejętność regulacji emocji, zarówno w krótko jak i długotrwałych trudnych sytuacjach,
  • Zmniejszenie dokuczliwych objawów fizycznych i psychosomatycznych,
  • Lepsze radzenie sobie z bólem,
  • Zwiększenie zdolności do relaksu,
  • Zwiększenie życzliwości dla samego siebie,
  • Zwiększenie aktywności życiowej.

Ważne: Terapia MBCT czy MBCT-Ca nie zastępuje leczenia. Program może być prowadzony jedynie przez certyfikowanych terapeutów, po ukończeniu formalnego szkolenia

 


 

Powrót